Wczytuję dane...

Salon

Urządzamy salon

Salon to chyba jedno z najbardziej ciekawych miejsc pod względem liczby stylizacji, jakie możemy zastosować. Już sama jego forma, kształt, sposób połączenia lub oddzielenia od pozostałych pomieszczeń sprawiają, że jest on prawdziwą zagadką dla projektantów. Jednocześnie urządzanie salonu to fascynujące wyzwanie i okazja do ogromnej kreatywności. Z roku na rok rośnie liczba dostępnych produktów - mebli, dekoracji, dodatków, tapet, farb, których zastosowanie daje pewność osiągnięcia zapierającego dech w piersiach efektu końcowego.

Otwarty czy zamknięty?

To co wydaje się w ostatnich latach niezwykle popularne top tak zwane open concept - czyli otwarte przestrzenie. Salon łączony z kuchnią lub jadalnią,. parter bez zbędnych ścian etc. Bardzo często w naszych projektach spotykamy się z oczekiwaniem, aby otwarta na salon kuchnia dawała możliwość obserwacji przebywających w salonie dzieci lub gości. Taka forma aranżacji stwarza świetną komunikację i podtrzymuje kontakty towarzyskie i rodzinne. Dodatkowo mniejsza liczba ścian to wrażenie dużo większej powierzchni, jaką dysponujemy.

Nasz wymarzony styl

Nowoczesny, skandynawski, glamour, art deco,,. boho, minimalistyczny - naprawdę jest z czego wybierać. Pamiętać oczywiście trzeba, że remont w domu to nie lada wyzwanie organizacyjne i przeprowadzanie go co roku, lub co gorsza częściej może nieźle skomplikować życie.

Dlatego zanim przystąpimy do kupowania mebli, oświetlenia czy dekoracji musimy wszystko dobrze przemyśleć i zaplanować. To co z pozoru na pierwszy rzut oka może się nam wydać idealnym wyborem, za jakiś czas może nas bardzo rozczarować i znudzić. Poza tym produkty zakupione pod wpływem chwilowego impulsu, często zalegają potem w naszych piwnicach, schowkach czy na tarasach i trudno się ich pozbyć.

Jak w takim razie idealnie połączyć nasz ulubiony styl ze stylem urządzanego pomieszczenia. Oto kilka podpowiedzi.

Jeśli uważasz siebie za osobę odważną i dobrze zorganizowaną. Nie lubisz przepychu i 1000 dodatków. Widzisz sens w prostocie i starannie zaplanowanym wnętrzu - pewnie wybierzesz dla siebie styl minimalistyczny.

Jesteś osobą otwartą, uczestniczącą aktywnie w życiu społecznym i kulturalnym, nie lubisz się chować za zasłonami, czy firankami - sięgniesz być może po styl skandynawski.

Nazywasz siebie królową chaosu, lubisz łączyć różne z pozoru nie pasujące do siebie elementy? Mieszasz style i wybierasz produkty z "różnych bajek"? Sięgasz po perełki z których finalnie zbudujesz tematyczne wnętrze? Całkiem możliwe, że twoje wnętrze wykończysz w stylu eklektycznym.

Uwielbiasz przepych, złoto, srebro, połysk, metalowe stylizowane meble, dużo dodatków? Twoim, stylem zostanie najpewniej glamour lub art deco.

Zawsze doradzimy

Niezależnie od tego, jak wielkim wyzwaniem może być urządzanie salonu, wspomnieliśmy, że prawie zawsze jest to okazja do wykazania się kreatywnością. Gdyby jednak Ci jej nie wystarczało, zawsze możesz zasięgnąć naszej rady. Służymy pomocą i radą.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów