Wczytuję dane...

Dekoracje świąteczne

Boże Narodzenie

Wraz z początkiem grudnia z radia zaczynają dobiegać dźwięki kolęd, a ciemny świat rozjaśniają kolorowe lampki choinkowe rozwieszone na drzewach. To doskonały czas, by zaprosić bożonarodzeniową atmosferę do swojego domu. Można ją stworzyć w kilka minut, wykorzystując piękne dekoracje świąteczne. Wybierz ozdobne bombki, figurki oraz kule śnieżne i rozmieść je w pomieszczeniach tak, jak podpowiada Ci serce! A potem ciesz się każdą chwilą spędzoną w złoto-czerwono-zielonym blasku.

Bombki świąteczne na drzewko

Trudno wyobrazić sobie przygotowania do Bożego narodzenia bez tych maleńkich ozdób. To właśnie one nadają każdej choince osobisty charakter. Zestaw okrągłych bombek w jednym kolorze pozwoli Ci udekorować drzewko w ramach spójnego motywu przewodniego. Z kolei bombki o finezyjnych kształtach sprawdzą się na choinkach retro. Ozdobne bałwanki, Mikołaje, anielskie skrzydła albo renifery stworzą świąteczną atmosferę niczym z minionych lat. Zaś dekoracyjna bombka, w kształcie gitary, aparatu fotograficznego lub starego autka, wspaniale pokaże Twoje zainteresowania.

Dekoracja świąteczna

Figurki świąteczne

Tego typu ozdoby mają w sobie coś niezwykłego. Są jak wyjęte z bożonarodzeniowej bajki, zasłyszanej niegdyś z ust babci, albo jak z “Dziadka do Orzechów” lub “Wigilijnej Opowieści”. Z ich pomocą można stworzyć niezwykłe, tematyczne dekoracje.

Pojedyncza figurka o kształcie renifera, Mikołaja lub choinki może stanąć na stoliku kawowym lub biurku i stamtąd przypominać o wspólnie spędzonych chwilach.

Jeśli masz kreatywną naturę możesz stworzyć z figurek całe bożonarodzeniowe aranżacje. Postaw na stoliku kawowym Mikołaja. Obok niego niech przysiądzie renifer, odpoczywający przed nocną wyprawą z prezentami. Możesz też postawić w korytarzu ozdobny zamek LED i otoczyć go lasem złotych figurek-choinek. Taka dekoracja z pewnością przyciągnie zachwycone spojrzenia gości. I tych małych, i tych dużych.

Odrobina muzyki - pozytywki i kule śnieżne

Złoto lśni ciepłym blaskiem w świetle świec oraz lampek choinkowych. Śnieg opada delikatnie na zielone choinki. Figurka karuzela lub kula śnieżna to doskonała dekoracja, która wprowadzi do domu odrobinę muzyki. Święta to przecież czas wspólnego kolędowania! Postaw więc na półce piękną pozytywkę, niech gra cicho w trakcie kolacji wigilijnej lub otwierania prezentów.

Przekonaj się, że ozdoby świąteczne wprowadzą do domu klimat zapamiętany z dzieciństwa i wspaniale dopełnią ten grudniowy czas, w którym rozbrzmiewa ludzka dobroć, z kuchni dobiega zapach tradycyjnych potraw, a w sercu jest jakoś cieplej!