Wczytuję dane...

Najlepsze dekoracje do salonu

Najlepsze dekoracje do salonu

Pokój dzienny to zdecydowanie jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. To tu spędzamy większość czasu, także w gronie najbliższych. To w tym miejscu podejmujemy gości – zarówno rodzinę, jak i znajomych. Salon stanowi wizytówkę, a jednocześnie musi łączyć gusty wszystkich domowników, aby każdy czuł się w nim dobrze. Dobór odpowiednich mebli to jedna strona medalu. Równie istotne jednak są odpowiednie dekoracje do salonu. Jak wybrać najlepsze? Poznaj nasze porady poniżej!

Dobierz dekoracje do konkretnego stylu

Pierwsza i najważniejsza rzecz – nim zaczniesz dobierać ozdoby do salonu, zaplanuj określony styl swojego wnętrza. Istnieje wiele nurtów w zakresie wykończenia pomieszczeń. Niektóre czerpią pełnymi garściami z nowoczesnych prądów wnętrzarskich. Inne – sięgają dalej w przeszłość, wykorzystując klasyczne wzory. Nie brak naturalnie motywów łączących współczesność z tradycyjnymi motywami! Styl eklektyczny, czyli godzący elementy, jakie na pierwszy rzut oka niekoniecznie do siebie pasują, wymaga jednak głębokiego przemyślenia i pomysłowości. Jeśli zdecydujesz się na konkretny typ aranżacji – będzie Ci zdecydowanie łatwiej dobrać dekoracje do salonu, choć to wcale nie oznacza, że nie można eksperymentować. Wszak to Twoja przestrzeń i to Ty w niej rządzisz!

Gdy już padnie decyzja na określony typ wykończenia pokoju dziennego – pora wybrać meble i ozdoby do salonu. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jakie dodatki warto zaprosić do określonych rodzajów aranżacji. Zachęcamy do dalszego czytania!

Salon w stylu glamour

Pomieszczenia utrzymane w takim klimacie zawsze są pełne przepychu i luksusu. Zazwyczaj są one bardzo jasne, łącząc białe i kremowe elementy z kryształami, ewentualnie mocne kontrasty np. czerń z ecru. Dekoracje do salonu w tym stylu powinny rozświetlać całą przestrzeń i dodawać jej wrażenia ekskluzywności. Świetnie więc w taką aranżację wpiszą się m.in. różnego rodzaju lustra np. okrągłe z polerowanymi brzegami. Jako ozdoby do salonu glamour znakomicie zdają egzamin również lśniące tace z klasycznymi motywami, czyli przykładowo z roślinną ornamentyką. Z drugiej strony – czy jest inna barwa niż złoto, która kojarzyłaby się z przepychem? Dlatego dobrym wyborem będzie patera w tym kolorze na nóżce, wykończona kryształkami.

Nowoczesny salon

Aranżacje w stylu nowoczesnym najczęściej wiążą się z prostymi lub nieoczywistymi formami. Wnętrza utrzymane w tym klimacie mogą być absolutnie minimalistyczne lub sięgać po inspiracje z różnych stron świata. Skandynawski, włoski, a nawet angielski nowoczesny styl świetnie pasują do bardzo ekskluzywnych i funkcjonalnych wnętrz. Najważniejszą rolę odgrywa tu światło, a dodatki – pozornie – przechodzą na drugi plan. W tym przypadku bowiem dekoracje do salonu nie powinny być liczne, a raczej stanowić kilka ciekawych akcentów. Mogą za to być większe, dzięki czemu bardziej rzucają się w oczy. Ozdobna, metalowa muszla na regale? Czy figurka głowy konia w kolorze srebra? To tylko dwie z wielu propozycji. Wnętrza minimalistyczne warto ocieplić też np. poduszkami w stylu hamptons. Można również postawić na metalowe ramki na zdjęcia – oferuje je m.in. nasz sklep internetowy.

Salon w stylu klasycznym

Jeśli chodzi o ozdoby do salonu w stylu klasycznym – w tym przypadku najważniejsze są tradycyjne motywy. Przykładowo – znakomitym dodatkiem będzie globus w stylu kolonialnym, stojący na komódce czy stoliku przy sofie. Także i w tym przypadku warto postawić na tace i patery. Z drugiej strony dobry wybór będą stanowiły akcesoria nawiązujące do kultury wysokiej. Figurka rodem z dziadka do orzechów perfekcyjnie dopełni taką aranżację. Podobnie jak kubki ze świątecznym deseniem czy figurki z motywami zwierzęcymi (np. jeleniami czy końmi).

Dopełnij swoją przestrzeń dopasowanymi dodatkami!

Jeśli interesują Cię efektowne dekoracje do salonu – nasz sklep online zaoferuje Ci szeroki wybór różnych dodatków, znakomicie pasujących do odmiennych stylów aranżacji. Kierując się powyższymi wskazówkami, z pewnością odnajdziesz produkty, jakie doskonale będą pasowały do Twojego wymarzonego wnętrza. Już teraz zapraszamy do zapoznania się z ofertą, przygotowaną przez Bellissima Casa – jesteśmy pewni, że to właśnie w tym miejscu kupisz idealne dekoracje do swojego pokoju dziennego.