Wczytuję dane...

Najlepsze dekoracje ścienne do domu i biura

Najlepsze dekoracje ścienne do domu i biura

Dom to miejsce, gdzie można kompletnie wyrazić siebie przez aranżację. Dobierając odpowiednie ozdoby, podkreśli się wartości, które są bliskie sercu każdego domownika. Nieco inaczej wygląda to w przypadku biur, gdzie często gośćmi są także osoby z zewnątrz. Tym samym pomieszczenia te stają się wizytówką całej firmy, więc i dodatki powinny być stosownie dobrane wybrane. A jakie powinny być dekoracje ścienne do domu? I czy dekoracje ścienne do biura znacznie się od nich różnią? Przyjrzyjmy się wspólnie temu zagadnieniu już teraz. Zachęcamy do lektury!

Idealne ozdoby na ściany domu

Dom… To Twój azyl. To tu możesz być w pełni sobą, nie obawiając się osądów i ocen nikogo z zewnątrz. To w tym miejscu tworzysz całkowicie spersonalizowaną przestrzeń, w tym strefy wspólne dla domowników, jak i absolutnie osobiste. Dlatego dekoracje ścienne do domu będą w większości przypadków bardzo swobodne i podkreślały wartości bliskie wszystkim gospodarzom. W swojej prywatnej przestrzeni zaś każdy z nich będzie mógł zorganizować swoje cztery kąty tak, jak tego pragnie. Z tego jasno wynika, że ozdoby w domu będą często skrajnie różne z wyjątkiem pomieszczeń wspólnych, gdzie spotykają się oczekiwania każdego jego mieszkańca.

Co więc warto powiesić na ścianach domu, np. w salonie? Wiele zależy od stylu aranżacji. Jeśli w Twoim mieszkaniu króluje eklektyczny styl – możesz postawić na najróżniejsze grafiki i obrazy, nawiązujące np. do popkultury, natury lub myśli technologicznej. W nowoczesnych wnętrzach natomiast rewelacyjnie sprawdzają różnego rodzaju sztuczne „trofea”, czyli np. głowa byka czy jelenia. A jeśli zaprosiliście do swojego mieszkania klimat industrialny – tryptyk z jakimś pojazdem, autem, okrętem czy dowolnym innym obiektem, będzie znakomitym pomysłem. W ofercie przygotowanej przez sklep internetowy Bellissima Casa znajdziesz najróżniejsze dekoracje ścienne do domu, stanowiące perfekcyjne dopełnienie wielu odmiennych stylów.

Dekoracje ścienne do biura – jakie?

Jakie będą najlepsze dekoracje ścienne do biura? W przypadku pomieszczeń biurowych istotne są już nie tylko Twoje osobiste preferencje, ale i filozofia firmy jako całości. Wystrój takiej przestrzeni więc powinien absolutnie z nią korelować. Jeśli działalność stawia np. na przyjazność środowisku – warto to podkreślić, sięgając po dekoracje ścienne, wśród których dominują np. obrazy ze zwierzętami lub wykonane z ekologicznych materiałów.

Gabinety w biurze to często pomieszczenia, gdzie spędza się długie godziny na pracy. Dlatego powinny one być maksymalnie rozświetlone. Niekoniecznie trzeba stawiać na kolejne źródła światła. Doskonałym rozwiązaniem czasem okazują się lustra. Wśród tych, jakie do zaoferowania ma sklep online Bellissima Casa, odkryjesz wiele atrakcyjnych wzorów, świetnie spisujących się jako dekoracje ścienne do biura. Mogą np. zawisnąć za fotelem właściciela gabinetu, jak i na powierzchni przeciwległej do okna ścianie, dzięki czemu optycznie zwiększy przestrzeń i skutecznie odbije padające z zewnątrz światło, czyniąc pomieszczenie jaśniejszym.

Ważnym elementem wystroju biura będzie też zegar. Nie musi on być duży, by nie odwracał uwagi pracowników, ale będzie jednocześnie atrakcyjnym akcentem, uzupełniającym konkretny styl. W nowoczesnych przestrzeniach doskonale prezentować się będą np. modele metalowe, bez typowego, wypełnionego cyferblatu, a tarczy w formie ażurowych ramek. Można naturalnie postawić na bardziej tradycyjną formę – okrągły zegar o estetycznym wykończeniu, perfekcyjnie komponujący się z bardziej klasycznym wykończeniem.

Ozdoby według własnego pomysłu – fotografie na ścianach

Ostatecznie – warto też postawić na dekoracje ścienne do domu, jak i do biura, stworzone na podstawie własnych zdjęć. Fotografie najbliższych w mieszkaniu są czymś naturalnym, ale umieszczenie ich na ścianach w gabinecie pokazuje ogromne przywiązanie do rodziny, co również wpływa na wizerunek przedsiębiorstwa. Z drugiej strony mogą to być inne zdjęcia – z podróży, wyjątkowych okazji, w tym bankietów firmowych… należy tylko dobrać odpowiednie ramki. W ofercie stworzonej przez sklep online Bellissima Casa masz szeroki wybór takich artykułów, dzięki którym stworzysz spersonalizowane dekoracje ścienne do biura czy domu. Pomysłów na to, by udekorować takie przestrzenie, jest wiele, a w przygotowanym przez nas asortymencie znajdziesz mnóstwo inspiracji. Sięgnij po nie już teraz!