Wczytuję dane...

Jakie dekoracyjne, ceramiczne wazy wybrać do eleganckiego salonu?

Czym jest ceramika i jakie są początki ceramicznych dekoracji?

To, co nazywamy ceramiką, w potocznym rozumieniu oznacza naczynia wypalane z gliny. Termin ceramika wywodzi się od słowa keramos, co oznacza ziemię lub glinę. Wyroby z ceramiki najpierw pojawiły się w Azji Wschodniej skąd metody ich wyrobu i sztukę wypalania przeniesiono na Bliski Wschód i do Basenu Morza Śródziemnego. Powstanie ceramicznych naczyń najpewniej wymuszone zostało koniecznością gotowania i dostarczania tą drogą ciepła do wyziębniętych organizmów ich twórców. Wiele śladów po produkcji ceramicznych garnków, waz i innych naczyń znaleziono w Chinach. W tym rejonie świata łatwo było zresztą o surowce do ich produkcji. Dostępne bez problemu były glina, kaolin, skalenie i kwarc. Europejski ślady produkcji ceramiki pochodzą ze znacznie późniejszych czasów. Naukowcy nie potrafią odpowiedzieć na pytanie, czemu tak jest.

Ceramiczne wazy jako współczesne dekoracje

Obecnie kupując wyroby z ceramiki, nikt już nie zastanawia się, skąd pochodzą dekoracyjne wazy ceramiczne i jaka jest historia ich produkcji. Wazony i wazy ceramiczne na stałe weszły do naszego życia i ich obecność w nim jest całkowicie oczywista. Produkty te spełniają obecnie w przeciwieństwie do czasów chińskich zadania raczej dekoracyjne niż użytkowe. W glinianych naczyniach gotują obecnie nieliczni, a ozdobne amfory i wazony ceramiczne trafiły, jako dekoracje na nasze salony. Różnorodność tych produktów, występujących między innymi pod postacią porcelanowych amfor pozwala wybrać idealny produkt praktycznie do każdego dekorowanego wnętrza i dopasować ich styl do jego designu. Inną rzeczą jest uniwersalność, z jaką stosować możemy wazy i ceramiczne wazony. Dzieje się tak dlatego, że te ceramiczne dekoracje nie noszą wielu charakterystycznych cech, które mogłyby je klasyfikować jako wazy glamour, czy amfory nowoczesne. Jeżeli spojrzeć na ich przydatność pod kątem określonego pomieszczenia w naszych domach, w którym najlepiej umieścić ceramiczny pojemnik, to również nie ma tu jednoznacznych rekomendacji. Produkty te znajdują zastosowanie, jako wazy do salonu, amfory do sypialni czy dekoracyjne wazony do łazienki.

Dlaczego warto wybrać wazy i amfory ceramiczne od Bellissima Casa Interior and Living?

Na rynku dostępnych jest wiele szklanych pojemników wykonanych z ceramiki. Nie wszystkie one jednak spełniają wymogi wysokiej jakości artykułów dekoracyjnych. W ich produkcji użyto złych materiałów, niewłaściwych dodatków, czy barwników. Dlatego w naszym sklepie, każda ceramiczna biała waza i pojemnik ceramiczny z wzorem chevron poddany jest wnikliwej kontroli jakości. Kupując w sklepie online Bellissima Casa Interior and Living masz gwarancję jakości i 100-procentowego oryginalnego chińskiego designu.

Jak produkuje się ceramiczne naczynia i pojemniki ceramiczne?

Jak już wspomnieliśmy do produkcji wysokiej jakości ceramiki, jaką jest porcelana, używa się glinki kaolinowej oraz minerałów w postaci skalenia i kwarcu. Dobrze wykonany ceramiczny wazon czy dekoracyjna amfora nie może być wykonana maszynowo. Produkt wysokiej, chińskiej jakości musi być dopieszczony i wykonany ręcznie w chińskiej manufakturze. Waza ceramiczna czy porcelanowy pojemnik w kształcie amfory o dekoracyjnych zdobieniach zabezpieczony szkliwem będzie odporny na zarysowania i odpryski i przez wiele lat cieszyć będzie oko swojego właściciela.

Cechy dobrze wykonanej wazy z ceramiki

  • Najwyższej klasy glinka i materiały stosowane do produkcji. Często amfora ma certyfikat udokumentowany naklejką z manufaktury.
  • Dobrej jakości szkliwo
  • Wysokiej jakości błyszczące lakiery, farby i barwniki użyte do produkcji
  • brak odprysków szkliwa
  • starannie i precyzyjnie wykonane ażurowe zdobienia w postaci żłobień i otworów
  • brak ostrych krawędzi
  • starannie wykonane zdobienia i dekoracje hand made

Jak sprowadzamy nasze dekoracyjne ceramiczne wazy?

Wszystkie nasze wazy porcelanowe i pojemniki z ceramiki sprowadzamy z Chin. Niektóre produkty pochodzą też z Indii, ale ten kierunek nie jest dla nas kierunkiem priorytetowym. Kilka razy w roku zamawiamy u naszych partnerów produkty, które docierają drogą morską w ogromnych kontenerach. Biorąc pod uwagę długą podróż oraz konieczność wielokrotnego przeładunku, każdą dostawę starannie kontrolujemy. W przypadku stwierdzenia braków jakościowych reklamujemy towar u dostawcy i wymieniamy go na pełnowartościowy produkt. Kontrola jakości pozwala nam następnie zaoferować wazy i amfory klientom.

Jakie wazy ceramiczne dostępne są w ofercie Bellissima Casa?

Wazy z pokrywką białe bez nadruku w rozmiarach S, M, L

Wazy z pokrywką dekorowane wzorem Chevron Blue White w rozmiarach S, M, L

Wazy z pokrywką dekorowane wzorem Chevron Black w rozmiarach S, M, L

Wazy z pokrywką dekorowane wzorem, w marokańską koniczynę w rozmiarach S, M, L

Nasi klienci polecają