Wczytuję dane...

Dekoracyjne patery do Twojego domu - jak wybrać paterę?

Dekoracyjne patery do Twojego domu - jak wybrać paterę?

Meble i dekoracje sprowadzamy z pasją                                                                        

W Bellissima Casa Interior and Living wszystko, co robimy, jest przepełnione pasją. To właśnie dzięki niej sprowadzamy dla naszych klientów najlepsze i najbardziej jakościowo doskonałe produkty. Eleganckie etażerki patery piętrowe i jednopoziomowe, są przykładem asortymentu, który spełnia te kryteria w sposób doskonały.

Czy i do czego potrzebujesz dekoracyjnej patery?

Z pozoru wydawać by się mogło, że patera to przedmiot codziennego użytku i spotkać ją można praktycznie w każdym salonie, czy eleganckiej kuchni. Niezwykle popularne przed laty eleganckie etażerki-jak je dawniej nazywano, czy piętrowe lub jednopoziomowe patery-jak określa się je obecnie, stanowią piękną dekoracją lub ozdobą wnętrz należących do osób ceniących sobie wysmakowane dekoracje i stylowe przedmioty. Jeśli myślisz w kategoriach indywidualnego i oryginalnego stylu, który będzie wyrazem Twojej niepowtarzalnej pomysłowości i osobowości, to powinnaś/powinieneś mieć w domu paterę, która wejdzie w skład zastawy stołowej. Twierdzimy tak nie dlatego, aby autorytarnie narzucić swój punkt widzenia i powiedzieć, że to, co nam się podoba, musi się podobać Tobie, ale dlatego, że wiemy, jak pięknymi przedmiotami są patery i etażerki i jak wiele cennych zastosowań mają w naszych wnętrzach.

Jakiej patery będziesz potrzebować?

Kwestia, którą teraz poruszymy, jest oczywiście sprawą dyskusyjną. To czy i jakiej patery potrzebujesz, zależy od wielu czynników.

Jeśli dużo pieczesz i lubisz owocowe dekoracje.

Jeżeli domowe wypieki lub zakupione ciasta i ciasteczka, to coś, co często gości w Twoim domu, to powinnaś zastanowić się nad elegancką paterą. Przedmiot ten musi zostać sprowadzony do kuchni lub salonu, bo to właśnie z jego pomocą wyeksponujesz i podasz swoim gościom i domownikom apetycznie produkty, które wypiekasz w wolnych chwilach. Na ozdobnej paterze czy porcelanowej etażerce możesz także zaserwować smakowicie prezentujące się owoce i przysmaki, które uwielbia Twoja rodzina. Będą oni często po nie sięgać. Posłużenie się paterą ułatwi Ci to dodatkowo życie, bo produkty, które podasz, nie będą zajmować dużo przestrzeni i zbierzesz je wszystkie w jednym miejscu.

Kolumnowa patera etażerka, czy jednopoziomowy talerz do serwowania

Im więcej ciast i owoców chcesz podać lub po prostu zaprezentować, tym bardziej rozbudowanej etażerki potrzebujesz. Na szczęście z wyborem nie będzie problemu. W bogatej ofercie naszego sklepu dostępne są dekoracyjne minimalistyczne etażerki i luksusowe rozbudowane patery. Mamy produkty o większej średnicy talerzy i propozycje pater płaskich o talerzach małych, służących na przykład do podawania małych porcji posiłków. Polecamy subtelną, elegancką paterę ze złotego szkła jednopoziomową o kwadratowym talerzu i zachęcamy do zakupu większej wersji tej etażerki w postaci trzypoziomowej, złotej patery Candy Bar z wytwornym okrągłym uchwytem.

Z całą pewnością patery wielopoziomowe są wygodniejsze, ale zaleca się je głównie tam, gdzie jest więcej miejsca i częściej sięga się po przechowywane na nich produkty. Idealnym miejscem dla pater wielopoziomowych są weselne stoły oraz Candy Bary na przyjęciach komunijnych czy przyjęciach chrzcielnych.

Jeśli chodzi o kształt talerza, to jest to kwestia gustu i indywidualnego wyboru, ale z pewnością etażerki o kwadratowych talerzach dają większą swobodę w zarządzaniu przestrzenią na blatach patery.

Z jakiego materiału patery są najlepsze?

Na tak postawione pytanie dobrej odpowiedzi nie mamy. Możemy tylko zasugerować materiał, z jakiego powinny być wykonane efektowne etażerki, aby zachwycać i pięknie eksponować podane na nich produkty. Bez wątpienia najbardziej ponadczasowym materiałem jest szkło i jego połączenie z metalem. To właśnie szklane dekoracyjne patery najlepiej oddadzą urok soczystych owoców czy smakowitych ciasteczek. Szklane talerze pater przepuszczają światło, dzięki czemu etażerka, nabiera dodatkowego uroku, a obserwowane produkty na jej talerzach tworzą niezwykłe kompozycje.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyś do Twojej kuchni lub salonu wybrała efektownie wyglądającą paterę wykonaną z tworzywa sztucznego, lub drewna. Tutaj także służymy licznymi propozycjami. W przeciwieństwie do pater szklanych drewniane patery i etażerki z tworzywa sztucznego są trwalsze i odporne na uszkodzenia niż te wykonane ze szkła i metalu. Są one jednak mniej uniwersalne i pasują tylko do wybranych rodzajów wnętrz. W tym miejscu gorąco polecamy nasz bestseller w postaci Eleganckiej dwupoziomowej złotej patery, etażerki do salonu.

Piękne dekoracyjne szklane patery do Twojej cukierni

Jeśli jesteś właścicielem bądź właścicielką cukierni, to powinnaś/powinieneś się zapoznać z kolekcją pater, która stanowi nasz wyjątkowy powód do dumy. Luksusowe szklane jedno i wielopoziomowe patery wykonane z metalu o okrągłych bądź kwadratowych talerzach odmienią Twój sklep i przyciągną klientów. Cały kunszt i piękno ciastek, ciasteczek i słodyczy jakie oferujesz, zostanie wydobyty na światło dzienne i podniesiony na wyżyny elegancji. Twoja cukiernia zyska nowy blask, a Ty z pewnością docenisz jakość i wykonanie naszych szklano metalowych pater.

Kuchnia czy salon?

Wybór patery pod kątem wnętrza, w którym zostanie zaprezentowana to dla wielu nieistotny problem. Są jednak osoby, które także i tutaj przyzwyczajone są do ściśle określonych zasad.

Patery do kuchni

Zależnie od tego, w jakim stylu urządzona została kuchnia w sklepie Bellissima Casa, dobierzemy dla Ciebie etażerki klasyczne w kolorze białym pasujące do Twojego serwisu obiadowego, ale znajdziemy też urocze i nowoczesne patery do kuchni o kształtach modernistycznych w wielu dostępnych kolorach.

Patery do salonu

Salon daje zdecydowanie najwięcej możliwości, jeżeli chodzi o zastosowanie pater. Co więcej, oprócz etażerek wielopoziomowych możesz tu zastosować płaskie, dekoracyjne talerze o fantazyjnych kształtach w postaci liścia czy w formacie wachlarza, eleganckie ażurowe misy i luksusowe tace wykonane z metalu. W tym przypadku masz ogromne pole do popisu. Możesz łączyć ze sobą poszczególne elementy wystroju i tworzyć niepowtarzalne kolekcji. Zachęcamy do śmiałych i odważnych prób w tym zakresie. Jak zawsze w razie potrzeby służymy radą i pomocą.

Przed zakupem zwróć uwagę na

  • Materiał, z którego wykonana jest patera. Ma to znaczenie w kontekście miejsca, w którym będziesz jej używać. Na przykład w pomieszczeniach dostępnych dla dzieci, czy zwierząt (koty) warto zadbać o większą trwałość etażerki. Dodatkowo materiał wykonania produktu będzie miał znaczenie w odniesieniu do sposobu, w jaki będziesz pielęgnować paterę. Nie wszystkie nasze produkty są odporne na mycie w zmywarce.
  • Kształt talerzy. Chodzi tu głównie o tak zwaną ustawność. Jeśli patera stanie na blacie kuchennym na który masz dużo miejsca, to tą kwestią nie zawracaj sobie głowy. Jeśli jednak ma ona zostać ustawiona pod ścianą wybierz etażerkę o kwadratowych talerzach
  • Łatwość montażu i demontażu. Ten aspekt ważny jest w przypadku, jeśli planujesz częste przenoszenie produktu lub jego ekspozycję w wielu różnych miejscach
  • Zawsze zapoznaj się z instrukcją pielęgnacji zakupionej patery i stosuj wyłącznie rekomendowane produkty do jej czyszczenia.

Nasz znak jakości

Najlepszym znakiem jakości oferowanych przez nas produktów, są opnie naszych klientów. Zajrzyj do opinii zawierających doświadczenia z użytkowania i rady osób, które zakupiły nasze patery.