Wczytuję dane...

Co to jest styl boho? Najlepsze dodatki w stylu boho

Co to jest styl boho? Najlepsze dodatki w stylu boho

Pełen artystycznego zacięcia i poukładanego nieładu, czerpiący z nurtów etnicznych, naturalnych, jak i trochę z klasyki, pełen indywidualizmu i niepowtarzalnego piękna – czy wiesz, co to jest styl boho? Bo to tylko część jego cech charakterystycznych! Boho to wyrażenie wolności, nostalgii, ale i oddanie całej swojej niepokornej duszy w wystrój. Intrygują Cię takie wnętrza? Chciałbyś wiedzieć, jak urządzić mieszkanie w stylu boho? Podpowiadamy poniżej!

Czym jest i skąd się wziął styl boho?

Słowo „boho” to skrót od bohemy, czyli artystycznej kultury cygańskiej. Ta, jak wiadomo, jest kolorowa, niepokorna i misternych zdobień, a nawet mistycyzmu. Boho stanowi swoiste rozwinięcie tego nurtu, a od swojego rdzenia czerpie przede wszystkim poczucie wolności, niezależności, artystycznego chaosu, dodając do tego zarówno klasyczne, jak i etniczne motywy. Odpowiadając na pytanie, co to jest styl boho, to rodzaj eklektyzmu, ale z dużo odważniejszym podejściem. Jeśli zobaczysz pomieszczenie w takim klimacie i skojarzy Ci się ono z przestrzenią idealną dla dzieci-kwiatów – również będziesz blisko prawdy!

Kto odnajdzie się we wnętrzach boho?

Boho to znakomita propozycja dla artystycznej duszy, pragnącej wyrażać się przez swoje otoczenie. W końcu – jak urządzić mieszkanie w stylu boho, pełnego buntu i indywidualizmu, jeśli samemu jest się perfekcjonistą, uwielbiającym harmoniczne wnętrza? W ich przypadku bowiem harmonia ma wymiar nie fizyczny, a duchowy, Dlatego we wnętrzach w stylu boho nie brakuje elementów nawiązujących do różnych kultur, w tym religii. Rozmodlony Budda? Łapacze snów? A nawet krzyże, choć nie pełne bogactwa, a np. ze skóry lub surowego drewna – to tylko niektóre motywy, jakie się pojawiają w takich przestrzeniach, często stojąc jedno obok drugiego.

By więc czuć się dobrze w stylu boho, trzeba mieć zamiłowanie do malowniczego chaosu. Jeśli tylko uważasz, że np. puszyste poduszki znakomicie się zgrają np. z kanapą czy sofą nawiązującą do stylu angielskiego, włoskiego lub klasycznego, a na industrialnym regale w salonie chcesz mieć wiele różnych drobiazgów, nawiązujących do klimatu etno – być może powinieneś więc zastanowić, jak urządzić mieszkanie w stylu boho!

Mieszkanie w stylu boho – o czym warto pamiętać?

Poza wyżej opisywanymi cechami stylu – pamiętaj o barwach. Wyrazistych, kontrastujących kolorach ziemi i nie tylko. Brązy, beże, zieleń, żółć to część z nich. Nawiązanie do bohemy zaś skłania do użycia dużo intensywniejszych, bogatych tonacji – purpury, błękitu, czerwieni, miodowego złota… Pamiętaj też o odpowiednich materiałach – zwykle naturalnych, często pozyskiwanych z secondo-handów. Regały i szafy najlepiej, by były z drewna, bogato zdobione różnymi rytami. Styl boho uwielbia również lustra – np. z ramą z naturalnego materiału albo w bogato zdobionym, metalowym obramowaniu – jak biżuteria dla pomieszczenia! Poza tym warto poeksperymentować z różnymi fakturami materiału, szczególnie grubymi plecionkami.

Dobierz wyposażenie w stylu boho w Bellissima Casa

Teraz już wiesz, co to jest styl boho. Czy intryguje Cię wnętrze pełne nieoczywistości, a jednocześnie w swój niezwykły sposób harmonijne? Chaotyczne, pełne buntu, a z drugiej strony – gwarantujące przytulność i obiecujące najwyższy komfort? W takim razie ten rodzaj aranżacji może okazać się strzałem w dziesiątkę. W Bellissima Casa zaś znajdziesz wiele artykułów, jakie pomogą Ci zbudować taki klimat. Sprawdź ofertę teraz!