Wczytuję dane...

Na co zwracać uwagę wybierając pufę?

Wielofuncyjne pufy i wygodne siedziska. Co wybrać do salonu?

Pufa to mebel wielofunkcyjny i prawie zawsze niezwykle dekoracyjny. Ten stylowy dodatek będący w minionym stuleciu elementem wyposażenia w wielu domach powraca do łask i stanowi obecnie przedmiot zainteresowania uznanych projektantów i klientów sklepów online ceniących designerskie meble i dekoracyjne dodatki. Pufy, które często włącza się do kategorii mebli tapicerowanych, dla wielu stanowią jednak oddzielne zagadnienie w tematyce dekorowania wnętrz. Można nawet powiedzieć, że liczne modele puf dostępnych na rynku i wielorakość ich zastosowań, dają im miejsce w pierwszej piątce przedmiotów must have we współczesnym projektowaniu.

Pufa do salonu, pufa do przedpokoju czy puf do sypilani?

Jak mówiliśmy współczesne pufy, to doskonały dodatek do aranżacji wnętrz. Dzieje się tak dlatego, że stylowe pufy zaskakują ilością dostępnych zastosowań. Pufa, podnóżek, stołek czy stolik nocny, a czasami skrzynia do przechowywania oraz duży wybór puf będących po prostu przedmiotami do siedzenia zapewnia temu meblowi długi żywot w naszych domach. Wybór modelu pufy zależy w dużym stopniu od miejsca, w którym zostanie ona ustawiona oraz od dostępnej przestrzeni. Ważne jest także to, czy ma to być puf do pokoju dziecka, czy salonu wypoczynkowego. Pufa świetnie sprawdzi się w Twojej sypialni, a kiedy znudzisz się już jej widokiem, możesz przenieść ją do przedpokoju i potraktować, jako przedmiot, na który odłożysz klucze lub postawisz torebkę.

Pufa do pokoju dziecka czyli inny rodzaj pufy

Pufy stosowane w pokojach wypoczynkowych, przestrzeniach służących do relaksu, a szczególnie w przestrzeniach należących do dzieci, to całkiem inny rodzaj pufy. Mebel ten wykonany jest zazwyczaj z materiału innego niż dekoracyjne pufy stosowane w sypialniach czy skórzane pufy będące wyposażeniem salonu. Pufa do pokoju dziecięcego to mebel, który ma służyć do relaksu i odpoczynku po dniu pełnym emocji i zajęć. Dziecięca pufa ma być miękka i komfortowa. Pufa dla dziecka przyjmuje często rolę fotela czy worka do leżenia i jest wykonana z niebrudzącego i odpornego materiału, jakim jest poliester. Pufy do leżenia to także dobre miejsce na popołudniową drzemkę nie tylko dla dziecka.

Do czego potrzebna jest pufa?

Pufa to przedmiot o wielu zastosowaniach, uniwersalny mebel, który wykorzystasz, jako miejsce do siedzenia lub jako podnóżek w salonie. Aksamitnej pufy użyjesz w formie gustownej dekoracji. Na pufie welurowej postawisz dekoracyjną tacę i kieliszek szampana podczas przyjęcia ze znajomymi. Duża, prostokątna pufa, czy dekoracyjny kwadratowy pikowany puf może pełnić funkcję stolika kawowego. To ostanie zastosowanie, polecamy osobom, które nie dysponują dużą ilością miejsca na klasyczny metalowy stolik kawowy lub oryginalny stolik pomocniczy. Pomysł z przenośną pufą jest świetnym rozwiązaniem także tam, gdzie często chcemy lub musimy dokonywać zmian w aranżacji, na przykład, wtedy gdy potrzebujemy miejsca, aby zainstalować rozkładaną kanapę.

Rozkładana pufa z uchylnym siedziskiem

Ten rodzaj pufy jest oddzielnym tematem. Dzięki funkcji uchylnego siedziska możesz ją zastosować, jako pufę do przedpokoju. Wychodząc z domu, wygodnie na niej usiądziesz, odłożysz klucze lub torebkę. We wnętrzu rozkładanej pufy ze zdejmowanym siedziskiem możesz schować buty lub kapcie. W ofercie naszego sklepu mamy modele puf kwadratowych i uchylnych puf prostokątnych.

Styl i elegancja w Twoim domu-wykorzystaj pufy

Wystrój Twojego domu powinien być odzwierciedleniem Twojego indywidualnego stylu. W końcu to Ty spędzasz w nim najwięcej czasu. Meble i dekoracje powinny stanowić w miarę możliwości spójną całość, chyba że twórczy chaos jest czymś, co lubisz i świadomie wybierasz.

Zarówno w pierwszym, jak i drugim wypadku z powodzeniem zastosujesz pufy. Szeroki wybór puf o zróżnicowanych kolorach i kształtach pozwoli Ci idealnie dobrać pufy pasujące do wnętrz w stylu glamour, nowoczesnym, a nawet loft czy niezwykle popularnym stylu boho.

Pufy skórzane czy welurowe

Odpowiadając na to pytanie, ponownie trzeba rozpatrzeć kwestię przeznaczenia wybieranej przez nas pufy. Jeżeli wybieramy pufę do salonu urządzonego przy użyciu mebli klasycznych tapicerowanych skórą, to także i pufa powinna być wykonana z tego materiału. Jeżeli jednak nasza pufa ma współgrać z kanapą obitą delikatną, aksamitną tkaniną to warto zadbać, aby także i puf miał materiałowe obicie.

W przypadku jasnych puf welurowych trudniej będzie nam zachować ich nieskazitelną czystość. Na rynku mamy do dyspozycji wiele chemicznych środków do czyszczenia tkanin, ale trzeba pamiętać, że wielokrotne ich stosowanie nie pozostanie bez wpływu na naszą pufę. Z tego też powodu warto przemyśleć stosowanie materiałowych puf we wnętrzach często odwiedzanych przez dzieci i zwierzęta.

Pufa kwadratowa czy z prostokątnym siedziskiem?

Jeżeli Twoja pufa ma spełniać funkcję ławki, siedziska na przykład do poczekalni w Twoim biurze, kancelarii czy gabinecie i ma służyć kilku osobom jednocześnie, zdecydowanie wybierz prostokątną ławkę. Jeśli jednak to mebel do domowego salonu sięgnij po pufę prostokątną z miękkim welurowym, być może pikowanym siedziskiem. Duże okrągłe i kwadratowe pufy to doskonały pomysł na zastąpienie w salonie stolika kawowego. Ten rodzaj asortymentu również znajdziesz w sklepie Bellssima Casa Inetrior and Living.

Zawsze służymy pomocą

W każdej sprawie, jak zawsze możesz skorzystać z pomocy zespołu handlowców sklepu Bellissima Casa Interior and Living. Dlatego miej pod ręką nasz e-mail i telefon.

Telefon: +48 788 268 622

E-mail: sklep@bellissimacasa.pl