Wczytuję dane...

Jak urządzić mieszkanie w stylu nowoczesnym?

Jak urządzić mieszkanie w stylu nowoczesnym?

Styl nowoczesny to znakomite połączenie najnowszych nurtów wnętrzarskich z praktycznymi rozwiązaniami. Zwykle kojarzony z zimnymi pomieszczeniami, może być przytulny i świetnie wpasować się w oczekiwania osób o nieszablonowym spojrzeniu na rzeczywistość, a przy tym – oczekujących przytulnego wnętrza. Zastanawiasz się, jak urządzić mieszkanie w stylu nowoczesnym? Sprawdź poniższy artykuł, gdzie znajdziesz przydatne wskazówki!

Styl nowoczesny – otwarte przestrzenie i minimalizm

To, co wyróżnia ten typ aranżacji od innych, to przestrzeń. Zasadniczo – im jej więcej, tym lepiej. Dlatego często decydując się na wykończenie mieszkania w ten sposób, wiele osób jednocześnie stawia na połączenie kuchni z jadalnią i salonem. Dzięki temu tworzy się otwarte, duże pomieszczenie, a jednocześnie – stosując odpowiednie elementy wyposażenia, w tym meble, można zarysować wyraźne granice pomiędzy poszczególnymi strefami.

Otwarta przestrzeń daje jeszcze jeden atut – staje się ona zdecydowanie jaśniejsza. A jak urządzić mieszkanie w stylu nowoczesnym bez światła?! To jedna z najważniejszych zasad tworzenia tego typu aranżacji – im więcej naturalnego światła, tym lepiej. Dlatego tak charakterystyczne dla tych wnętrz są duże okna. Naturalnie – na wieczór przyda się odpowiednie oświetlenie, przy czym najlepsze są proste formy.

Zasadniczo, jeśli myślisz nad tym, jak urządzić mieszkanie w stylu nowoczesnym, to powinieneś wiedzieć, że takie wnętrza czerpią wiele z minimalizmu. Pomieszczenie musi być przede wszystkim funkcjonalne i dawać poczucie swobody. Nie oznacza to jednak, że np. w salonie nie mogą pojawić się żadne ozdoby. Wręcz przeciwnie! W przeciwieństwie jednak do klasycznych wzorców, w przypadku nowoczesnych pokojów lepiej postawić na niewielką ilość dekoracji, ale dużo większych. Może więc duże donice czy osłonki na rośliny z dorodnym okazem ulubionego kwiatka? Albo świeczniki na komódce? Czy – najlepiej! – zdjęcia bliskich w gustownych ramkach?

A skoro o meblach mowa – najlepsze proste, zachowujące geometryczne formy. Fronty powinny być gładkie, z minimalnymi okuciami lub i bez nich. Warto przy tym zaznaczyć, że odchodzi się od lśniących powłok na rzecz bardziej matowych, jako że są bardziej praktyczne i mniej podatne na uszkodzenia.

Barwy – zwykle zimne z mocnym ciepłym akcentem

Jeśli zastanawiasz się, jak urządzić mieszkanie w stylu nowoczesnym, to z pewnością już myślałeś nad kolorami, jakie miałyby się pojawić w takim wnętrzu. Aranżacja tego typu kojarzy się głównie z chłodniejszymi odcieniami, choć to tylko półprawda. Fakt – typowe dla nowoczesnych pomieszczeń są czerń, biel, grafit, błękit etc. Jednak w takim salonie warto postawić na małą voltę w postaci pojedynczego akcentu, który będzie odwracać uwagę od chłodu pozostałych barw. Co powiesz np. na czerwony fotel? Żółtą pufę lub siedzisko? Żywozieloną kanapę? Opcji jest naprawdę wiele!

Stwórz nowoczesny wystrój mieszkania z Bellissima Casa

Dzięki powyższym wskazówkom z pewnością już wiesz, jak urządzić mieszkanie w stylu nowoczesnym. Naturalnie – aranżacje tego typu mają wiele odmiennych odsłon, ale z tego artykułu mogłeś się dowiedzieć więcej o podstawowych zasadach tego nurtu. To zaś sprawi, że łatwo odnajdziesz wyposażenie pasujące do Twojego domu. Wystarczy też, że zajrzysz do sklepu Bellissima Casa, gdzie mamy szeroką ofertę mebli i ozdób do nowoczesnych wnętrz.