Wczytuję dane...

Wielkanocne inspiracje z Bellissima Casa

Wielkanocne inspiracje z Bellissima Casa

Wielkanocne inspiracje

Czas bardzo szybko płynie i za chwilę kolejne Święta - tym razem Wielkanoc. A ponieważ wyjątkowe chwile należy wyjątkowo obchodzić, to też warto się do nich dobrze przygotować. Nasze domy i mieszkania zmieniają się nie do poznania. Dekoracje z zeszłego roku powracają do łask. W internecie szukamy nowych inspiracji. Kupujemy na potęgę i dekorujemy. Salon, kuchnia, biuro, nawet sypialnia. Wszystko musi wyglądać odświętnie. Na stole nowa lub odświeżona zastawa, świeże kwiaty w wazonie, dekoracyjne figurki i kompozycje. To wszytko ma sprawić, że Święta będą jeszcze bardziej rodzinne, ciepłe i radosne. 

Wykorzystanie świątecznych dekoracji i dekoracyjnych dodatków jest sztuką, ale da się ją opanować. Temu służą blogi, poradniki, dostępne w internecie materiały video. Kto z nas z nich nie korzystał? Przecież czasami nawet my sami komuś coś doradzaliśmy. Każda i każdy z nas na swój sposób może być i jest fachowcem w branży dekoratorskiej - prawda?

Dobrymi pomysłami warto się dzielić :-)

To pewnie oczywista oczywistość, ale tak naprawdę wszystko zaczyna się od stołu. Polskie rodziny są zazwyczaj wieloosobowe. Dlatego stół często musi być duży. Czasami wystarczy, że jest to stół rozkładany. Grunt, żeby każdy znalazł przy nim wygodne miejsce. W naszym sklepie mamy wiele wzorów stołów i każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Jeżeli czegoś nie widzicie, zawsze możecie nas zapytać i poszukamy mebla, który będzie dla Was odpowiedni. Współpracujemy z wieloma dostawcami. Do stołu potrzebne są krzesła. Tutaj także spieszymy z pomocą. Krzesła, fotele, stołki. Mamy naprawdę szeroki wybór i ciągle pojawiają się nowości. Przypominamy, że większość mebli da się zamówić w oczekiwanych przez Was kolorach i obiciach. Odpowiemy na każde Wasze pytanie i doradzimy.

Dekoracje na stole

Dekoracje - temat absolutnie indywidualny. Są jednak pewne stałe, nie modyfikowalne elementy. Kwiaty w wazonie albo dekoracje z wiosennych roślin. Tulipany. :-) Tak, to chyba jeden z najczęściej występujących na Wielkanoc motywów kwiatowych. W Bellissima Casa też je KOCHAMY. Figurki królików, jajka ceramiczne, koszyczki z pisankami, to wszystko, to tak zwane MUST HAVE. Wybór jest szeroki. Nasze sklepowe króliki bardzo szybko się wyprzedają. Dlatego ich zakup warto planować na początku stycznia.

Nastrojowe świece i lampiony

Gra świateł, bogaty bukiet zapachów palących się świec - tych klasycznych i aromatyzowanych. To wszystko sprawia, że odpoczynek, relaks świąteczny jest jeszcze bardziej przyjemny i efektywny. Wdychając świąteczne aromaty powracamy myślami do czasów dzieciństwa. Wspominamy ludzi, z którymi przeżyliśmy cudowne chwile. Delektujemy się spokojem i wolnym czasem. Świece rozstawione w różnych punktach salonu czy sypialni zastępują klasyczne oświetlenie i tworzą niepowtarzalną atmosferę.

Święta za naszymi drzwiami

Miło jest, kiedy świąteczna atmosfera panuje nie tylko za naszym progiem, ale zaprasza niejako naszych gości do środka. Dlatego świetnym pomysłem będzie wiszący na drzwiach dekoracyjny wianek wielkanocny. Okienne dekoracje i ozdoby, donice z pięknymi kompozycjami z żywych i suchych roślin, gałązek czy traw, to dopełnienie świątecznego klimatu, który zapamiętamy na długo.

Kolorystyka na Święta

Wiele łączących się ze sobą kolorów, zapachów, barw, refleksów świetlnych wzmocni wielkanocną atmosferę i spotęguje jej klimat. Kolor dominujący w tym okresie to oczywiście biel, która symbolizuje odrodzenie, nowe życie, nowy początek. Baranek wielkanocny czy jajka ceramiczne to nieodłączny symbol tych Świąt.

Kolory pastelowe, które symbolizują wiosnę i powracanie do życia - optymistyczne barwy, dzięki którym przybywa nam sił witalnych to zdecydowanie dobry wybór podczas dekorowania. Dla miłośników barw w stylu glamour czy art deco dostępnych jest wiele różnych propozycji. Święta w tym klimacie na pewno będą cudowne.