Wczytuję dane...

Jak wybrać dekoracje świąteczne i ozdoby na Święta Bożego Narodzenia

Jak wybrać dekoracje świąteczne i ozdoby na Święta Bożego Narodzenia

Jakie dekoracje na Boże Narodzenie i gdzie kupować?

 Dekorowanie domu na Święta Bożego Narodzenia to okazja, aby uwolnić swoją wyobraźnię i niczym nieskrępowaną kreatywność. Ozdoby świąteczne i dekoracje świąteczne, które przez cały rok przechowywaliście w szafach czy na strychach powracają do łask. Czas Bożego Narodzenia to okres, w którym nawet jeśli nie lubicie ozdób i dekoracji świątecznych oraz mieniących się kolorowych lampek i łańcuchów, z entuzjazmem w towarzystwie dzieci i domowników ruszacie do przystrajania choinki i dekorujecie świąteczny stół. Przytulne ozdoby świąteczne wprowadzają do Waszego domu ciepło i świąteczny nastrój. Wokół świątecznego drzewka koncentruje się rodzinne życie i w całym domu zaczyna panować świąteczny klimat. Figurki świąteczne i bombki wieszacie na gałązkach choinki bożonarodzeniowej, wspólnie odczuwając radość z nadchodzącej Wigilii. Czujecie to całą piersią, że okres Bożego Narodzenia czas zacząć.

Co roku pojawiają się nowości

Mogłoby się wydawać, żę o Świętach wiemy wszystko i nic nas już nie zaskoczy. Świąteczne dekoracje wnętrz są co roku takie same, najpopularniejsze dekoracje świąteczne już wymyślono, a Święta Bożego Narodzenia niczym nas już nie zaskoczą. Nic bardziej mylnego. Świąteczne ozdoby ciągle się zmieniają, a świąteczny stół każdego roku wygląda inaczej. Nie szukając daleko ozdoby choinkowe, których używamy, mają swoją niepowtarzalną symbolikę odwołującą się do aktualnych wydarzeń, mód i trendów. Jednak najpopularniejsze ozdoby świąteczne to te, które przywołują nastrój i klimat czasów dzieciństwa i lat spędzonych w gronie najbliższych. Tak to prawda dekoracje świąteczne i ozdoby na święta ulegają przemianom i co roku w sklepach kupić możemy coś nowego. Jedno się jednak nigdy nie zmieni. Tym czymś jest świąteczna choinka, która na zawsze pozostanie najbardziej charakterystycznym motywem świątecznym. Najlepsze ozdoby świąteczne nie zastąpią jej naturalnego piękna. Boże Narodzenie warto poświęcić wspomnieniu bliskich, przy których boku zasiadaliśmy pod bożonarodzeniowym drzewkiem. Stół świąteczny obok bożonarodzeniowej choinki powinien nas skupiać i jednoczyć właśnie za sprawą takich wspomnień. Bożonarodzeniowy wianek lub stroik świąteczny, w którego środku rozbłyskuje zapalona świeczka, wprowadzi nas w odpowiedni nastrój.

 Ile dekoracji i ozdób świątecznych wykorzystać do dekorowania domu - dużo czy mało?

 Świetne dekoracje świąteczne stosowane z przesadą i bez opamiętania mogą popsuć zamierzony efekt. Czasami mniej znaczy lepiej, a skromniej znaczy bardziej elegancko. Minimalizm ma swoje zalety. Świąteczne zestawy składające się z różnorodnych ozdób utrzymanych w jednolitym stylu, którymi ozdobicie salon, będą wyglądać piękniej niż totalny miszmasz stworzony z kiczowatych, krzykliwych kolorowych bożonarodzeniowych ozdób. Jak we wszystkim także w stosowaniu dekoracji i ozdób na święta zalecamy zdrowy rozsądek i wyczucie. Od jakiegoś czasu wyznacznikiem elegancji są jednokolorowe dekoracje świąteczne i jeden świąteczny motyw oraz kilka współgrających ze sobą kolorów, w których utrzymane jest wnętrze. Stonowane i współgrające elementy wprowadzą do Waszego domu spokój i harmonię.

Dekoracje na Święta Bożego Narodzenia od Belissima Casa Interior and Living

Nasza oferta dekoracji na Święta zadowoli każdego. Nasze dekoracje świąteczne nadają się do ozdobienia domu na zewnątrz, ale dzięki nim przygotujecie także przepiękną świąteczną dekorację w jego wnętrzu. Dzięki bogato zdobionym bombkom na choinkę i dekoracyjnym figurkom oraz zawieszkom dekoracyjnym w kształcie zwierząt i roślin powstanie w Waszym domu niepowtarzalna świąteczna atmosfera i klimat rodzinnych Świąt. Świąteczne prezenty ułożone pod żywą pachnącą lub sztuczną, ale soczyście zieloną choinką sprawią jeszcze większa radość, jeśli dekorując dom, włożycie w to całe swoje serce. Własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne będą osobistym wkładem w przygotowanie Świąt. Jeśli jednak nastawiacie się na zakup dekoracji gotowych, pamiętajcie, że ozdoby świąteczne warto kupować w renomowanych sklepach. Dekoracje ze sklepu BellissimaCasaIntrerior and Living zapewnią Wam dużo radości podczas Świąt i długo po świętach.

Mamy duży wybór dekoracji świątecznych

W ofercie naszego sklepu internetowego dostępne są wytworne dekoracje świąteczne w postaci klasycznych bombek choinkowych, uroczych dodatków świątecznych, jakimi są podświetlane domki i figurki z pozytywką. Hitem jednak od kilku lat pozostają drewniane i wykonane z tworzywa Dziadki Do Orzechów w różnych wysokościach. W tym roku w naszej ofercie świątecznej znalazły się nawet bardzo duże figurki dziadków o wysokości 180 cm. Oryginalne świąteczne dekoracje, jakimi są choinki z tworzywa sztucznego, figurki majestatycznie prezentujących się świątecznych postaci zwierząt od lat mają swoich zagorzałych wielbicieli. Nasza oferta świątecznych ozdób z roku na rok się powiększa. Dlatego warto do nas zaglądać każdego roku.

Stwórz ozdoby świąteczne i dekoracje we własnym zakresie

Z całą pewnością własnoręcznie stworzone ozdoby świąteczne oraz przystrojona nimi choinka świąteczna będą czymś wyjątkowym w Twoim domu. Nic tak nie cieszy, jak dobre efekty własnej pracy i pomysłowości. Wykonanie świątecznych dekoracji nie zajmuje dużo czasu, a daje dużo satysfakcji. Motywem świątecznym, który był bardzo popularny przed laty i skupiał przy jego tworzeniu całe rodziny, były łańcuchy i girlandy z kolorowego papieru i krepiny. Tego typu oryginalne dekoracje bożonarodzeniowe były eksponowane na choinkach i świątecznych stroikach ozdabiających świąteczne stoły. Własne świąteczne dekoracje zazwyczaj są tym elementem Świąt Bożego Narodzenia, który powraca do nas co roku. Wprowadź świąteczną atmosferę dzięki własnoręcznie wykonanym ozdobom i dekoracjom.

Operuj światłem, aby zapewnić odpowiedni klimat

Dekoracyjne lampy wiszące i lampy stojące z żarówką o ciepłej barwie oraz możliwości regulacji natężenia dostarczanego światła, to element, o którym trzeba pamiętać w trakcie przygotowań do Wigilli Bożego Narodzenia. Światło bowiem gra niebagatelną rolę w tworzeniu odpowiedniego nastroju. Dlatego świąteczne oświetlenie nie może być krzykliwe i zbyt intensywne. Wiszące lampy i dekoracyjne żyrandole dające dużo światła w okresie Bożego Narodzenia warto zastąpić oświetleniem bocznym, lampami ściennymi i dekoracyjnymi, kryształowymi kinkietami o niezbyt dużej liczbie lumenów. W ofercie oświetlenia od BellissimaCasa dostępnych jest wiele żyrandoli, lamp i kinkietów, które z powodzeniem się w tej roli sprawdzą.

Sięgnij po dekoracyjne lampiony i latarnie

W naszym dziale z dekoracjami dostępne są liczne propozycje dekoracyjnych latarni i lampionów, które bedą podczas Bożego Narodzenia stanowiły niezastąpione źródło intymnego, ciepłego i klimatycznego światła. Pachnąca bożonarodzeniowa świeca ustawiona we wnętrzu lampionu, uwolni także zmysłowy aromat i dopełni świateczną atmosferę.

Lampki choinkowe i migoczące kurtyny świetlne

Lampki na choinkę to taka wisienka na torcie. Bez ich migoczących żarówek klimat Świąt Bożego Narodzenia byłby niekompletny. Dodatkowym pomysłem na wzmocnienie tego klimatu są rozłożyste kurtyny świetlne i girlandy, na których zamontowano świąteczne lampki. O tym dekoracyjnym motywie nie wolno zapomnieć.

Nasze najlepsze życzenia

Chociaż do Świąt Bożego Narodzenia AD 2022 zostało jeszcze dużo czasu, to jednak już dzisiaj wszystkim naszym klientom i sympatykom chcemy życzyć udanych przygotowań do Świąt, przypominając, że zawsze skorzystać możecie z naszej rady i pomocy w doborze stosownych dekoracji i ozdób.