Wczytuję dane...

Lampy wiszące i sufitowe

Lampy wiszące i sufitowe

Istnieje kilka elementów wystroju wnętrza, które stanowią o jego stylu. Niewątpliwie jednym z nich jest oświetlenie. Punkty świetlne o różnym przeznaczeniu potrafią zmienić pokój, salon, gabinet etc. w całkowicie nową przestrzeń. Wydobędą niewidoczne bądź ukryte elementy dekoracji, podkreślą kolor, zaznaczą kształt.Dlatego do tematu oświetlenia warto podejść z należytą uwagą.

Na jakiej wysokości zamontować lampę wiszącą?

Zawieszona zbyt nisko będzie przeszkadzać. Przesłoni nam osobę, z którą prowadzimy rozmowę. Narazi na uderzenia głową, czego skutkiem może być zniszczenie lampy. Główna zasada brzmi następująco: lampa wisząca powinna znajdować się 80–100 cm nad stołem. Reguła ta stanowi również dobry punkt wyjścia w przypadku opraw świetlnych o regulowanej wysokości. Poza tym w razie potrzeby wysokość zawsze można regulować.

Jeden punkt, czy zestaw oświetleniowy?

Wszystko zależy od gustu i wielkości pomieszczenia. Mało miejsca-mała i pojedyncza lampa, zazwyczaj krótka. Duży salon, hall czy klatka schodowa dają wiele możliwości. Na rynku dostępne są lampy, które niezależnie od wielkości pomieszczenia najlepiej prezentują się solo i takie, które możemy, a nawet powinniśmy łączyć w zestawy. Nad długim stołem warto np. powiesić jedną dużą lampę - https://tiny.pl/9m5lx lub zestaw kilku jednakowych - https://tiny.pl/9m5lc. Tak czy inaczej, zapewnimy sobie imponujący efekt.

Pamiętać warto

Przy montażu oświetlenia należy bardzo uważać. Prąd, jak wiadomo jest bardzo niebezpieczny. Dlatego przed zamontowaniem lampy zawsze odłącz prąd. Wszelkie prace przy modyfikacji lampy prowadź z zachowaniem ostrożności. Używaj izolacji. Zadbaj o to, aby Twoje ręce nie były wilgotne. Dokładnie sprawdź połączenia kabli zeby nie doszło do zwarcia.

Nie zapomnij

Wszelkie modyfikacje mogą doprowadzić do utraty gwarancji. Dlatego dokładnie czytaj instrukcję obsługi.

I jak zawsze. Na wszystkie Twoje pytania chętnie odpowiemy.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów